Spotkanie z pszczelarzem

Już niedługo Światowy Dzień Pszczół, a w naszym przedszkolu dzieci mogły dowiedzieć się jak ważne dla naszej Ziemi i dla nas są te owady. We wtorek 7 maja odwiedził nas tatuś naszego przedszkolaka  Huberta, pan Krzysztof Świńczyk - pasjonat i miłośnik pszczelarstwa. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o tych pracowitych owadach, mogły zobaczyć prawdziwe wnętrze ula oraz strój pszczelarza oraz dotknąć urządzeń, które wykorzystuje w swojej pracy opiekun pszczół. Czas płynął bardzo szybko i kolejne grupy poznawały tajniki tego pasjonującego zajęcia oraz mogły rozszerzyć swoją wiedzę o pszczołach. Każde dziecko dostało własnoręcznie wykonaną przez naszego gościa cudownie pachnącą świecę, która zaniesie z dziećmi do domu wiele wspaniałych wspomnień ze spotkania. Dziękujemy Panu Krzysztofowi i Jego Rodzinie za wspaniałe spotkanie, poświęcony czas i zaprezentowanie swojej pasji i umiłowania przyrody.