Wielkanocna akademia

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie klas 6a, 6b, 6c wraz z wychowawczyniami przygotowali program artystyczny . W pierwszej jego części uczennice wyraziły tańcem  radość z nadchodzącej wiosny – układ choreograficzny został przygotowany do fragmentu utworu Edvarda Griega „Poranek” .

W drugiej części zaprezentowano krótką inscenizację nawiązującą do utworu A. de Saint – Exupery’ego „Mały Książę”.  W przedstawieniu uczniowie zwrócili uwagę na to, jak ogromną moc ma przyjaźń i jak bardzo wszyscy do pełni szczęścia potrzebujemy bliskości. Przesłanie to zostało połączone z symboliką Wielkiejnocy – czasu odnowienia, nadziei i spokoju.

Wszyscy młodzi aktorzy w sposób bardzo przekonujący wcielili się w odgrywane przez siebie postacie. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami.