Czytam sobie. Pierwsza klasa!

W ramach rozwijania czytelnictwa wśród uczniów w tym roku szkolnym klasa 1b brała udział w ogólnopolskiej akcji „Czytam sobie. Pierwsza klasa!” .

Program ma na celu zachęcać dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy oraz wywierać pozytywny wpływ na przyszłość młodego czytelnika. Celem działań jest budowanie w uczniach pasji czytelniczej poprzez różne zabawy i aktywności związane z książkami. Uczniowie mieli do przeczytania i zilustrowania  w ramach akcji, dziesięć książek z serii „Czytam sobie”. Książki, zaproponowane przez organizatorów, poruszały istotne tematy takie jak przyjaźń, szacunek wobec innych czy dbałość o środowisko. Dzięki akcji dzieci mogły odkryć, że czytanie może stanowić formę rozrywki i relaksu, może być punktem wyjścia do rozmowy na konkretny temat, a także może stanowić inspirację do zabawy. Na podstawie przeczytanych utworów uczniowie wykonywali prace plastyczne, dyskutowali, uczyli się wyrażać własne zdanie. Każdy uczestnik otrzymał Kartę Młodego Czytelnika, na której odznaczał przeczytane pozycje. Uczniowie otrzymali także zakładki do książek, plany lekcji, magnesy. Zwieńczeniem akcji „Czytam sobie. Pierwsza klasa! było wręczenie Dyplomu Czytelnika.