Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "W magicznym świecie poezji i prozy ".

Dnia 31 maja w ZSP w Wieszczętach zorganizowano Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "W magicznym świecie poezji i prozy ".
W jury zasiadały Panie:
Wiktora Węgrzyn- Lichosyt, na co dzień aktorka Teatru Polskiego w Bielsku- Białej, Pani Sylwia Iskrzycka- Puzoń, kierownik fillii Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy oraz wybitny poeta Pan Juliusz Wątroba.
Uczestnicy konkursu wygłaszali wybrany utwór poetycki oraz fragment prozy.

Miło nam poinformować, iż I miejsce zajął uczeń klasy 1a - Szymon Świgoń, który zaprezentował historię o bardzo zaradnym niedźwiadku oraz utwór autorstwa J. Brzechwy "Sowa". Na podium stanęła także nasza uczennica klasy 8- Kinga Król, która w przepiękny sposób przeniosła słuchaczy na wyspę, zamieszkiwaną przez Skawińskiego- latarnika z dzieła Sienkiewicza, co pozwoliło zająć jej trzecie miejsce.