Pasowanie na Czytelnika

W ostatnich tygodniach, w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klas pierwszych.

Specjalnie na tę okazję, zostało przygotowane przedstawienie, w którym wystąpiły uczennice z klasy 3b. Nie zabrakło także bajkowych zagadek, z którymi uczniowie bardzo dobrze sobie poradzili. Po takim wprowadzeniu, przyszli czytelnicy, w obecności Pani Dyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Nasi nowi czytelnicy otrzymali karty czytelnika, pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu oraz zakładki zrobione dla nich, przez koło wolontariuszy pod kierunkiem p. Magdy Balcy. Dodatkowo na pamiątkę wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali wyprawkę pierwszaka, ufundowaną przez  Instytut Książki.