Utrwalamy zasady bezpieczeństwa na drodze

27.09. uczniowie klas I-III mieli okazję utrwalić zasady bezpieczeństwa na drodze razem z panem Mikołajem Kalfasem, policjantem pracującym w Komisariacie Policji w Jasienicy.

Dzieci przypominały sobie w jaki sposób bezpiecznie przejść przez ulicę, powtarzały w jaki sposób poruszać się po drodze, gdy nie ma na niej chodnika, poznały niezwykle ważną rolę odblasków i dowiedziały się, gdzie najlepiej je nosić, by być widocznym dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Pan Policjant przestrzegał także, że nie należy ufać nieznajomym, nie wolno przyjmować od nich żadnych prezentów, a tym bardziej nie wolno oddalać z osobą, której się nie zna. Wspólnie z uczniami Gość naszej szkoły ustalił miejsca bezpieczne do zabawy i te, w których bawić się absolutnie nie wolno.

Podsumowaniem spotkania była prezentacja sprzętu służącego policjantowi w codziennej służbie, a także elementów ochronnych używanych w wyjątkowych sytuacjach.

Nasi uczniowie aktywnie brali udział w spotkaniu, chętnie zadawali pytania, ale także udzielali odpowiedzi, które świadczyły o sporej wiedzy na temat bezpieczeństwa.