Ratujemy i uczymy ratować!

Pod takim hasłem odbyły się w naszej szkole warsztaty dla uczniów klas drugich z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia były prowadzone przez Pana Michała Masarczyka, strażaka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Roztropicach.

W trakcie trzygodzinnego spotkania omówiono zasady wzywania pomocy i udzielania jej w sytuacjach tego wymagających. Podczas warsztatów zainscenizowano wiele możliwych przypadków jakie mogą się wydarzyć w domu, szkole oraz drodze do szkoły. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie w tych zajęciach. Prawidłowo oceniały bezpieczeństwo, stan osoby poszkodowanej oraz w poprawny sposób wzywały służby ratownicze. Spotkanie było również okazją do przećwiczenia podstawowych czynności ratujących życie i zdrowie. Na koniec dzieci otrzymały książeczki fundowane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, które pozwolą utrwalić zdobytą wiedzę.

Ilona Jonkisz