„Ocalić od zapomnienia”

Miło jest nam poinformować, że uczennica klasy 7a Lilianna Banasiewicz, otrzymała wyróżnienie w konkursie historyczno-plastyczny "Ocalić od zapomnienia". Konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej w Bielsku-Białej oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej wpisuje się w obchody 100-lecia wybuchu I powstania śląskiego i polegał na wykonaniu kolażu ukazującego i przybliżającego jednego z bohaterów powstań śląskich. Jego celem było niewątpliwie zwiększenie zainteresowania młodzieży tematyką powstań śląskich i pobudzenie ich aktywności twórczej a przede wszystkim upamiętnienie 100-lecia wybuchu I powstania śląskiego.

Ponieważ konkurs został objęty patronatem władz rządowych, samorządowych i regionalnych laureaci konkursu otrzymali szereg nagród (smartwatche, gry historyczne, plecaki, bony upominkowe czy książki), co niewątpliwie dodatkowo utwierdziło ich w przekonaniu że trud jaki sobie zadali oraz czas jaki poświęcili na zgłębienie swojej wiedzy nie poszedł na marne. Liliannie i opiekunowi Pani Bożenie Małachowskiej jeszcze raz gratulujemy!