Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej

We wtorek 19 listopada odbył się Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej. Wystąpiło dziewięciu wykonawców, w tym sześciu solistów z klas IV – VII (opiekun Beata Borowska) oraz trzyosobowy zespół wokalny z klas III a i b (opiekun Beata Rybarska) Utwory wybrane przez uczniów tematycznie wiązały się z różnymi okresami historii naszej Ojczyzny, znalazły się wśród nich pieśni związane z zaborami (Rota do słów Marii Konopnickiej; Miejcie odwagę ze słowami Adama Asnyka) legionowe (Piechota, My I Brygada), ale także te mówiące o Powstaniu Warszawskim (Dziś idę walczyć Mamo) i o patriotyzmie w latach nam współczesnych (Niepodległość trudne słowo, Taki kraj do słów Jana Pietrzaka). Na uwagę zasługuje wysoki poziom prezentacji (przyznano nawet nagrodę Grand Prix!) oraz skupienie publiczności, która najwyraźniej doceniła dobór repertuaru oraz umiejętności wokalne występujących. Organizatorem konkursu była Beata Borowska.

Jury obradujące w składzie: Alicja Radgowska, Anna Malchar, Barbara Gawlik przyznało następujące nagrody:

• Nagroda Grand Prix - Michalina Michniok
  • I miejsce – Emilia Kaliwoda
  • II miejsce – Wiktoria Machalica
  • III miejsce – Laura Haramus

Wyróżnienia:Liliana Banasiewicz, Michał Świńczyk, Zespół wokalny w składzie: Joanna Glos, Maja Malchar, Aniela Wojtuś