Pasowania na ucznia - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

W dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2020/2021 miała miejsce w naszej szkole ważna uroczystość - Pasowanie na Ucznia.

Wszystkich zebranych powitała Dyrektor Szkoły Alicja Radgowska. Następnie udzieliła głosu uczniom klas ósmych, którzy przygotowali dla ,,pierwszaków" program artystyczny.
Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała Dyrektor Szkoły. W słowach skierowanych do uczniów życzyła samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Rudzicy . Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów.
Mali uczniowie otrzymali od swoich Rodziców ,,Rogi obfitości". Bo szkoły ominąć się nie da, za to można trochę osłodzić gorzki żywot ucznia.