Z wizytą w Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej

5 i 6 marca, przedszkolaki z grup Sówek, Iskierek i Skrzatów miały okazję poznać bliżej zawód strażaka, za sprawą wycieczki do Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej. Celem wycieczki było również wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia.  W siedzibie straży, dzieci zostały serdecznie przywitane przez strażaków. Strażacy Michał Masny oraz Michał Gromek omówili podczas spotkania sposób reagowania na zauważony pożar, jak zachować się w określonych miejscach gdy wybuchnie pożar oraz zwrócili uwagę na to, co jest potrzebne, by ogień mógł się palić, pokazując eksperyment. Przedszkolaki zwiedziły pomieszczenia straży pożarnej oraz garaż, mogły przymierzyć hełm strażaka, a także obejrzeć różne pojazdy strażackie.