Dzień dinozaura

26 lutego obchodzony jest Dzień Dinozaura. Dla dzieci to temat bardzo fascynujący. Przedszkolaki czekają cały rok na ten nietypowy dzień.
Na zajęciach dzieci przeniosły się w ich niezwykły, prehistoryczny świat. W salach powstały tematyczne kąciki, w których dzieci mogły oglądać albumy oraz książki o dinozaurach.
Dzięki temu przedszkolaki mogły zobaczyć, jak wyglądały i żyły dinozaury.
Dzieci uczestniczyły w szeregu zabaw takich jak: chodzenie po śladach dinozaurów, lepienie dinozaurów z plasteliny, segregowanie dinozaurów, przeliczanie, nauka prostej rymowanki, wspólne zabawy przy piosence „Dino, dino dinozaury…”, "Berek dinozaur”- zabawa ruchowa z elementem skoku, puzzle „Dinozaur”.
Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, tajemniczy świat i był dla dzieci bardzo ciekawy.