Jasełka 2023

Tegoroczny apel świąteczny rozpoczął się wejściem kolędników na scenę, którzy w asyście aniołów i diabłów zaprosili widzów na przedstawienie. Po raz kolejny uczniowie z koła teatralnego odtworzyli historię narodzin Jezusa, by przypomnieć uczniom sens świętowania

Preludium do przedstawienia stała się scena zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, która została pięknie odśpiewana przez aktorów z klas siódmych. Potem kolejne etiudy rozgrywały się w czasach obecnych, gdzie pokazano problemy z jakimi borykają się współczesne rodziny. Na szczęście wszystkie troski, nieporozumienia i niewyjaśnione sytuacje aniołowie złożyli u stóp Maryi. A Ta , trzymając Dzieciątko w ramionach, szepnęła wszystkim ludziom, żeby się nie lękali, bo tej nocy narodziła się Miłość, która jest lekarstwem na całe zło tego świata.

Przedstawienie  zamknęli  kolędnicy i z wesołą kolędą i przytupem opuścili salę gimnastyczną.