Wigilia w przedszkolu

Czwartek 21 grudnia był dniem wyjątkowym w naszym przedszkolu. Od rana można było wyczuć uroczysty nastrój, ponieważ z każdej z sal płynęły dźwięki kolęd i pastorałek, a dla podkreślenia ważności tego dnia, wszystkie przedszkolaki przybyły do przedszkola odświętnie ubrane. Z wielkim zaangażowaniem wszystkie dzieci przystąpiły do przygotowania sali i stołu wigilijnego. Zgodnie z tradycją pod białym obrusem znalazło się sianko, a na stole zagościł barszcz i wigilijna ryba. Zanim wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, wspólnie zgromadziliśmy się na przedszkolnym korytarzu, by zaśpiewać kolędy. Było to bardzo emocjonujące wydarzenie dla niejednego przedszkolaka. Następnie udaliśmy się do swoich sal, by podzielić się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Dzięki naszej wspólnej wigilii wszyscy wprowadziliśmy się w świąteczny nastrój.