Warsztaty językowe „Thanksgiving”

Dzień Dziękczynienia (Thanksgiving Day) każdy z nas kojarzy przynajmniej z nazwy. To popularne święto często wspominane jest w filmach i serialach, jako że stanowi bardzo istotny element kultury amerykańskiej. Historia Święta Dziękczynienia sięga czasów kolonialnych, a konkretnie 1620 r., gdy na amerykańskiej ziemi pojawili się pierwsi osadnicy z Europy. Zamieszkali oni w Plymouth, a rok po swoim przybyciu zorganizowali wielką ucztę, która miała formę dożynek – była podziękowaniem za obfite plony i udane zbiory. W świętowaniu brała udział także grupa rdzennych mieszkańców Ameryki (Native Americans). W ten sposób Thanksgiving stało się symbolem braterstwa, jedności oraz wdzięczności za opiekę i dary. Aby przybliżyć Święto Dziękczynienia w klasie 4a zostały zorganizowane warsztaty językowe „Thanksgiving” podczas, których uczniowie poznali podstawowe słówka związane z tym świętem, a następnie w mini grupach rozwiązywali 5 językowych zagadek. Na zakończenie warsztatów uczniowie rysowali na piórkach indyka, to za co są wdzięczni.