Konkurs recytatorski

30 listopada, w przedszkolu w Rudzicy miało miejsce ważne wydarzenie. Przedszkolaki z grupy: Sówek, Elfów i Iskierek wzięły udział w kolejnym już konkursie recytatorskim pod hasłem: „ Wiersze znane i lubiane” organizowanym przez bibliotekę szkolną. Piętnastu sześciolatków recytowało wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Komisja miała trudny wybór z wyłonieniem zwycięzcy, ale ostatecznie zdecydowała się przyznać 4 pierwsze miejsca i 11 wyróżnień.

Zwycięzcy: Zofia Lis (Elfy), Martyna Tomiczek (Elfy), Szymon Dziendziel (Sówki) oraz Dominik Lorek (Sówki).

Podczas tego konkursu odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Przedszkolaki malowały portret pana Juliusza Wątroby. Nagrodą dla wszystkich uczestników były książki zakupione w ramach programu NPRCz przeznaczone na promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!