Rajd Brązowego Liścia

W sobotę, 07.10.2023r., prawie dziewięćdziesięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w XXI Rajdzie „Brązowego Liścia”. Jest to wyjątkowa impreza organizowana przez Starostwo Powiatowe w Bielsku- Białej, zachęcająca do przemierzania beskidzkich szlaków w pięknych okolicznościach jesiennej przyrody.

Wybrana przez nas trasa miała swój początek przy Przełęczy Przegibek, wiodła przez Gaiki, Przełęcz u Panienki, natomiast meta miała miejsce w Kozach, na boisku przy Centrum Widowiskowo-Sportowym. Podczas wędrówki mieliśmy okazję podziwiać piękne górskie widoki oraz wygrzewać się w jesiennym słońcu, którego tego dnia nie brakowało. Dobre humory tego dnia dopisywały wszystkim. Na krótkich postojach szybko regenerowaliśmy siły, mając czas na małe co nieco. Na mecie zameldowaliśmy się jako pierwsi. Przyszła pora na odpoczynek i ciepły poczęstunek. Następnie dzieci chętnie brały udział w przygotowanych przez organizatorów konkursach, m.in. „rzucie ziemniaka”, rzucaniu do tarczy czy prezentacjach wokalnych. Zwycięzcy konkurencji i występów wokalnych zostali obdarowani promocyjnymi gadżetami. Na koniec otrzymaliśmy wyjątkowe wyróżnienie – puchar za najliczniejszą drużynę tegorocznego rajdu. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję rajdu.