Wycieczka klas 7 i 8 na Uniwersytet Śląski

20 września bieżącego roku uczniowie klasy VII a i b oraz VIII udali się do Katowic na Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego, na którym to uczestniczyli w wykładach z cyklu „Osobliwości Świata Fizyki”.

Tematy, które w tegorocznej edycji były omawiane to „Na grzbietach fal” oraz „Ogień – wróg czy przyjaciel?”. Na wykładzie poświęconym falą uczniowie dowiedzieli się, że fale to nie tylko fale na morzu ale także fale radiowe, elektromagnetyczne itd. Niestety wykładowcy nie zgodzili się ze słowami piosenki Dawida Podsiadło – „Nie ma fal”.  Wykład poświęcony tematyce ognia uzmysłowił uczniom na czym polega spalanie, co tak właściwie się pali, skąd biorą się dziwne kształty i kolory płomieni. Uczniowie dowiedzieli się także jak rozpalać ogień, czym go gasić, jak z niego korzystać, jak z nim walczyć i jak się go strzec.

Zajęcia przeprowadzone na Uniwersytecie były prowadzone w bardzo ciekawy i przystępny dla młodzieży sposób. Osoby chętne mogły brać czynny udział w  doświadczeń i pokazach – śmiałków nie brakowało.