Laboratorium przyszłości - czerwiec

Miesiąc czerwiec, choć krótki, obfitował w zajęcia na których wykorzystywane były sprzęty zakupione w ramach projektu laboratorium przyszłości. W klasach trzecich dzieci w ramach pracy z robotami GemiBot wykorzystywały zapis nutowy do programowania w/w robotów aby w końcowym etapie wykorzystać je do odtwarzania  linii melodycznej.

Zajęcia koła fizyko - chemicznego to w dalszym ciągu praca w wirtualnym laboratorium Empiriusz. W tym miesiącu uczniowie w ramach koła wrócili także do pracy z obwodami elektrycznymi, które pozwalały im budować proste obwody oraz na dołączonych do zestawów prostych wyświetlaczach LCD programować proste gry.

W Pracowni Kreatywności powstawały prezenty dla tatusiów z okazji zbliżającego się Dnia Ojca - breloczki i inne cuda... Uczniowie wykorzystali  do pracy długopisy 3d.

Uczniowie klas 5 i 6 podczas lekcji matematyki zgłębiali pojęcia z zakresu geometrii, odkrywali i badali własności figur płaskich wykorzystując w tym celu Geolegs.