Wycieczka przedszkolaków do Bajki Pana Kleksa

We wtorek 20 czerwca grupa "Sówek", "Iskierek" i "Odkrywców" wybrała się na wycieczkę do Bajki Pana Kleksa w Katowicach. Przedszkolaki przechodziły przez całą ekspozycję ośmiu stref tematycznych (pomieszczenia  inspirowane krainami z serii przygód o Ambrożym Kleksie: Ostatni Rezerwat Przyrody, Kraina Szpaka Mateusza, Psi Raj, Bajdocja, Abecja, Planeta Fantazja,  Złomowisko Robotów)  z pomocnikiem Pana Kleksa - Adasiem, a następnie Agnieszką.

W trakcie zwiedzania dzieci: leczyły chore sprzęty, uczyły się wiązać proste węzły, odkrywały w szufladach sekrety Pana Kleksa, śpiewali i tańczyli do piosenki z Akademi Pana Kleksa, a także mieli okazję przetestować fotel do symulacji stanu nieważkości oraz refleksomierz.
Dodatkowo do ich dyspozycji były dwie zjeżdżalnie oraz mini tor przeszkód, gdzie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe :)

W Podwodnym Świecie Królowej Aby poświęcili czas na zabawę dotyczącą tematów ekologii i ochrony środowiska, a ponadto używali machinarium pozwalającego poznać w prosty sposób zasady fizyki, korzystali ze ścianki wspinaczkowej, zjeżdżalni, torów przeszkód i peryskopów.

Całość wycieczki zwieńczyły warsztaty ekologiczne, gdzie Nasze Przedszkolaki przygotowały doniczki i zasadziły swoje roślinki, które przywieźli ze sobą do domu.
To był dosłownie bajeczny dzień :)