Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

24 marca 2023r. w Jasienicy na Drzewiarzu został przeprowadzony Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę reprezentowało ośmioro uczniów.

Celem organizowanego konkursu jest między innymi  popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Grupa młodsza w składzie: Nadia Gawlas, Adam Kubicius, Karol Sojka, Mikołaj Masarczyk zajęła II miejsce.

Natomiast grupa starsza reprezentowana przez: Natalię Glos, Laurę Haramus, Samuela Midora oraz Justynę Szczypkę zdobyła I miejsce.

Ponadto Adam Kubicius indywidualnie zajął I miejsce i będzie reprezentował Gminę Jasienica na szczeblu powiatowym.

Gratulujemy!!!