"Kącik Wędrującej Książki" dla przedszkolaka

Zapraszamy do udziału w akcji „Kącik Wędrującej Książki”, która ma na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci.  Dla zainteresowania dzieci czytelnictwem organizujemy w naszym przedszkolu miejsce wymiany książek. Inspiracją do jej stworzenia jest akcja pt. Bookcrossing (inaczej uwalnianie książek, krążenie książek), której założeniem jest idea nieodpłatnego przekazywania książek najczęściej poprzez zostawianie ich w specjalnie oznaczonym miejscu, by ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym wyznaczonym do tego miejscu.

Aby akcja mogła się rozpocząć prosimy, by każdy kto posiada w domu "wyczytaną" :) książkę podarował ją do naszego „Kącika Wędrującej Książki”. Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci wezmą udział w akcji i wzbogacą kącik swoją literaturą.

Zasady wypożyczania książek:

1. Z „Kącika Wędrującej Książki” mogą korzystać wszystkie przedszkolaki.

1. Z kącika książkę wybierasz sobie sam.

2. W przypadku zgubienia lub zniszczenia książki zastąp puste miejsce po niej inną książką.

1. Jednorazowo możesz pożyczyć jedną książkę na maksymalnie tydzień.

2. Pamiętaj, że jesteś za nią odpowiedzialny - szanuj ją zatem tak, jakby była to Twoja własna książka.

1. Nie wydzieraj z niej kartek, nie poplam, nie zaginaj rogów.

2. Książka podarowana do „Kącika Wędrującej Książki” staje się własnością wspólną – nie ma już jednego właściciela :)

3. Kącik będzie funkcjonował do 23 czerwca 2023r

Cele akcji:
    - zainteresowanie czytelnictwem
    - nauczenie sięgania po książkę w wolnym czasie
    - nauczenie przedszkolaka dzielenia się swoją własnością

Rozpal w swoim dziecku miłość do czytania książek, które rozwijają mowę, zainteresowania i pasje, kształtują poczucie własnej wartości oraz wyrabiają motywację do działania.