Styczeń miesiącem kolędowania

Każda szkoła powinna promować wartości, które mają pozytywny wpływ na rozwój intelektualny, moralny i emocjonalny młodego człowieka. W naszej ten proces jest bardzo ważny, ponieważ mamy wyjątkowego patrona placówki- Jana Pawła II. To święty , który ewangelizował, odwołując się do dekalogu i przykazania miłości.

W związku z tym zawsze w naszej szkole ,w okresie bożonarodzeniowym, odbywają się przedstawienia nawiązujące do tychże wartości.
W tym roku koło teatralne prezentowało jasełka trzy razy: dla uczniów, rodziców i seniorów. Przedstawienie składało się z dwóch części. W pierwszej uczniowie odegrali tradycyjną wersję narodzin Jezusa. W drugiej widzowie „ przenieśli” się do czasów współczesnych, do rodziny, która biesiaduje przy wigilijnym stole. Nasi bohaterowie borykają się z różnymi problemami- biedą, chorobami, brakiem tolerancji i zrozumienia. Jednak w obliczu tajemnicy objawionej w Betlejem ,stają w pokorze wobec życia i trudnych spraw. Wiedzą, że tylko miłość i szacunek wobec bliźniego pomorze im pokonać problemy. Tym optymistycznym komentarzem kończy się spektakl, ale życie nadal trwa. Czy będzie dobre? Tylko od nas zależy...