Światowy Dzień Origami

26 października świętowaliśmy Światowy Dzień Origami. Origami to technika składania papieru rozwijająca logiczne myślenie, cierpliwość, koncentrację uwagi, wyobraźnię przestrzenną oraz sprawność manualną.

Każda klasa miała za zadanie, wykonanie techniką origami element zdobiący ubranie lub część garderoby. Pojawiły się papierowe muszki, krawaty, nakrycia głowy, pomysłowe broszki motyle, misie ... W niektórych klasach uczniowie obejrzeli krótką bajkę o origami oraz książki z instrukcjami jak samemu stworzyć różne cuda z papieru, poznali również tajniki origami modułowego. Chętni, bardziej zaangażowani w składaniu papieru uczniowie mogli swoje origamowe cuda zaprezentować podczas konkursu na najciekawszą papierową składankę. Lekcja wychowawcza upłynęła  w twórczej atmosferze, pełnej skupienia i radości.