Spotkanie z ks. dr Jerzym Pytraczykiem

16 listopada w ramach akcji Adopcja na odległość dzieci naszej szkoły i przedszkola spotkały się z ks. dr Jerzym Pytraczykiem, który przez 20 lat służył na misjach w Tanzanii.

Ksiądz Jerzy jest kapłanem diecezji bielsko-żywieckiej, pełni posługę ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie. Przez 20 lat swojego kapłaństwa posługiwał jako misjonarz w Afryce, w Tanzanii. Łączył tam pracę wykładowcy i wychowawcy w seminarium z posługą w afrykańskiej parafii. W spotkaniach z dziećmi dzielił się istotą posługi misjonarza w Afryce: opowiadał o życiu afrykańskich dzieci, prezentował przywiezione z Afryki przedmioty życia codziennego, modlił się w języku suahili i odpowaiadał na pytania. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały ciekawych historii o swoich rówieśnikach z innego kontynentu. Adopcja na odległość to program pomocy w kształceniu biednych dzieci z krajów misyjnych. Nasza szkoła od kilku lat wspiera duchowo i finansowo dzieci z Ugandy a także z Madagaskaru, aby mogły zdobywać wiedzę i wejść lepiej przygotowane w dorosłe życie.