Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt – Dzień Postaci z Bajek. Dzień ten, stał się okazją, aby przypomnieć ulubionych bajkowych bohaterów, zanurzyć się w świat niesamowitych historii i zainspirować dzieci z naszego przedszkola do wspólnej zabawy w „bajkowym wymiarze”.

Przedszkolaki tego dnia przyszły do przedszkola w ubraniach z motywem ulubionej bajki oraz z rekwizytem wybranego bohatera, które zaprezentowały podczas piosenki „Witajcie w naszej bajce.” Każda z grup według własnego pomysłu obchodziła ten wyjątkowy dzień. Były teatrzyki: „Trzy świnki” i „Czerwony Kapturek”, które przybliżyły takie wartości jak pracowitość, troskliwość, życzliwość, odwaga i zaufanie. Przedszkolaki zmierzyły się z zagadkami słowno-obrazkowymi, opowiadały o swoich ulubionych bohaterach, wykonywały prace plastyczne. Wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek w bibliotece szkolnej, a podczas zabawy z cieniem i światłem rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Na koniec bajkowego, pełnego radości i dobrej zabawy dnia, wszystkie grupy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.