Pomoc Ukrainie

Od wtorku 1 marca do czwartku 3 marca na terenie naszej szkoły zorganizowna została zbiórka rzeczy (ubrań dla dzieci, karimat, śpiworów, kocy) artykułów spożywczych z przedłużonym terminem ważności, artykułów higieny osobistej  dla uchodźców z Ukariny.

Dziękujemy za zaangażowanie oraz wielkie serce włożone w organizację pomocy na rzecz poszkodowanych w konflikcie zbrojnym na Ukrainie.
Wiemy, że wielu mieszkańców naszej gminy ,,otworzyło" także swoje domy, dając uchodźcom schronienie i wyżywienie.
Skala tej pomocy jest wzruszająca.
Państwa dary zostały przekazane do następujących instytucji:
-4 transporty do Caritasu Diecezji Bielsko-Żywieckiej (żywność, koce, pościel, karimaty, śpiwory, artykuły higieny osobistej, materiały opatrunkowe oraz leki)
-1 transport do Domu Matki i Dziecka w Bielsku (żywność, pieluchy)
- 1 transport do Oddziału Rejonowego PCK (odzież)
- 5 transportów do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach (odzież, żywność, pieluchy, buty, zabawki).
Bruno Ferrero powiedział, iż prawdziwą siłą człowieka jest jego wrażliwość na krzywdę innych i za tę wrażliwość serdecznie Państwu raz jeszcze dziękujemy.
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne ZSP w Rudzicy