Walentynki 2022

Zbliża się 14 lutego czyli Święto Zakochanych. W Polsce walentynki są stosunkowo młodym świętem. Stały się popularne dopiero w latach dziewięćdziesiątych poprzedniego wieku.

Jednym z ważniejszych zwyczajów walentynkowych w naszym kraju jest wysyłanie miłosnych kartek zwanych walentynkami. Co ciekawe, nie dotyczy to tylko osób zakochanych, ale także rodziny i bliskich, których się kocha. Każda czas jest dobry, by okazywać czułość, wsparcie i życzliwość:)) Dlatego zachęcamy Was do propagowania tej tradycji wśród przyjaciół i rodziny. Dzielmy się dobrym słowem, uśmiechem i miłym gestem. U nas w szkole, w ramach tego radosnego obrzędu, sprzedawano kartki walentynkowe. Następnie uczniowie klas czwartych rozdawali walentynki adresatom. Wykonaliśmy kilka zdjęć z tego szkolnego wydarzenia, aby zatrzymać radosne chwile...... Jeżeli ktoś z Was nie ma pomysłu na walentynkowy wierszyk, może skorzystać z talentu mistrzów słowa. Poniżej znajdziecie dwa piękne, romantyczne utwory:)))