Wycieczka do Opola klas 8

Dnia 20 pażdziernika klasy 8b i 8d wraz z wychowacami wybrały się na wycieczkę integracyjną do Opola.

Zwiedzanie miasta uczniowie zaczęli od wyspy Pasieki, gdzie znajduje się Wieża Piastowska i amfiteatr. W Muzeum Polskiej Piosenki zobaczyli niezwykłą- w całości interaktywną wystawę. Mieli możliwość przymierzania strojów, odsłuchania największych hitów minionych lat, w tym ostatniej piosenki nagranej przed wybuchem II wojny światowej. Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak sale Karaoke. To  forma rozrywki pochodząca z Japonii, polegająca  na śpiewaniu  znanych przebojów na tle odtwarzanego z nagrania akompaniamentu instrumentalngo bez warstwy wokalnej.
   Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Starówce. Młodzież zobaczyła mury obronne z Basztą Barbary oraz Aleję  gwiazd Polskiej Piosenki. Pełni wrażeń uczniowie udali się na pyszną pizzę do jednej z opolskich restauracji.
Ostatnim punktem programu było zoo, znajdujące się na Wyspie Bolko. Bardzo zadbany teren,  nie przypominał typowego ogrodu zoologicznego- zamiast krat zwierzęta można podziwiać bowiem  przez szyby. Są również takie gatunki, które swobodnie poruszają się wraz z  zwiedzającymi.
   Wiele  ciekawych miejsc, piękna, słoneczna pogoda,  kontakt ze sztuką i naturą pozwala zaliczyć wyjazd do wyjątkowo udanych.