Rajd Brązowego Liścia

W sobotę, 9.10.2021r., uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XIX Rajdzie Brązowego Liścia,  organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Bielsku- Białej.

Wybrana przez nas trasa miała swój początek w pobliżu kościoła w Mesznej, wiodła przez Chatę na Groniu, Sanktuarium na Górce, z metą w amfiteatrze Skalite w centrum Szczyrku. Podczas wędrówki mieliśmy okazję podziwiać piękne górskie widoki i wygrzewać się w jesiennym słońcu, którego tego dnia nie brakowało. Pomimo trudniejszych etapów występujących na trasie, nikt z uczestników nie narzekał,  a dobre humory dopisywały wszystkim. Na krótkich postojach szybko regenerowaliśmy siły, mając czas na małe co nieco. Na mecie zameldowaliśmy się w komplecie, a nagrodę stanowiła solidna porcja pysznego żurku. Dzieci chętnie brały udział w przygotowanych przez organizatorów konkursach, m.in. „rzucie ziemniaka”, kręceniu „hula hop” czy prezentacjach wokalnych. Nasza szkołą otrzymała pamiątkową statuetkę za udział w rajdzie, a wszyscy uczestnicy tzw. kominy, ocieplacze na szyję z logo powiatu bielskiego i PTTK. Zwycięscy konkurencji i występów wokalnych zostali obdarowani promocyjnymi gadżetami. Mamy nadzieję, że również za rok uda nam się uczestniczyć w jubileuszowym, XX Rajdzie Brązowego Liścia.