ROZPOCZĘLIŚMY BOŻONARODZENIOWE ŚWIĘTOWANIE.....

„ Boże Narodzenie, Wigilia, Rodzina, bliscy i dalecy, dalecy a bliscy. Boże Narodzenie, które łączy i przynosi nadzieję, tradycję wplatając we współczesność i w przyszłość, bo człowiek zawsze będzie tęsknił za tym, co dobre i piękne-za niebem, które w sobie nosi.”

Ten piękny cytat odnajdujemy na kartach tomiku „ Spłyń do nas kolędo” autorstwa Juliusza Wątroby i nie przypadkowo został on tu napisany. W tym roku uczniowie naszej szkoły postanowili tradycje bożonarodzeniowe wypromować słowem -czyli poezją, czerpiąc inspiracje z naszych rodzimych artystów słowa, i śpiewem-czyli kolędą i pastorałką. Z tej okazji przybył do nas 17 grudnia sam mistrz słowa i autor przepięknych wierszy świątecznych- Juliusz Wątroba. Wraz z Panią Dyrektor- Anną Malchar i Panią Barbarą Gawlik zasiadł w jury, by oceniać recytację i śpiew uczniów naszej szkoły.

Prezentacje w ramach konkursu kolęd oceniane były w dwóch kategoriach:

• soliści i duety (opiekun Beata Borowska)
  • zespoły wokalno – instrumentalne (opiekun Beata Rybarska)

W przypadku pierwszej kategorii uczniowie samodzielnie dokonali wyboru utworu i również samodzielnie przygotowali się do występu. Z kolei zespoły wokalno – instrumentalne opracowały wskazane im kolędy pod okiem pani Beatay Rybarskiej. W grupie pierwszej zaprezentowało się siedmiu solistów oraz jeden duet, zaś w grupie drugiej trzy zespoły muzyczne.

Jury obradujące w składzie: Juliusz Wątroba, Anna Malchar, Barbara Gawlik przyznało następujące nagrody:

• I miejsce - Michalina Michniok
  • II miejsce ex aequo - Emilia Kaliwoda i Natalia Badura
  • III miejsce ex aequo - Laura Haramus i Kraj Katarzyna
  • Wyróżnienie dla Michała Świńczyka – najmłodszego solistę bardzo dobrze rokującego
  • Wyróżnienie dla Lilianny Banasiewicz za osobowość sceniczną

Wyróżnienia przyznano również pozostałym wykonawcom:

• duetowi: Malwina Banasiewicz, Nadia Kwak
  • zespołowi wokalno – instrumentalnemu z klas III
  • zespołowi wokalno – instrumentalnemu z klas II i III
  • zespołowi wokalno – instrumentalnemu z klas VI – VII

W repertuarze konkursowym znalazły się głównie kolędy skomponowane w XX i XXI wieku. Zgodnie z tradycją pomiędzy ocenianymi występami śpiew kolęd podejmowała uczniowska publiczność.

Natomiast w konkursie recytatorskim jury doceniło następujących uczniów:

w kategorii klas VI-VIII:

• I miejsce-Amelia Białek
  • II miejsce ex aequo- Zuzanna Stusek i Kamila Lach
  • III miejsce-Anastazja Szcząchor

W kategorii klas IV-V:

• I miejsce- Emilia Kaliwoda
  • II miejsce-Laura Haramus
  • III miejsce-Michał Świńczyk

Jasełka , przygotowane przez Panią Jolantę Mżyk i według scenariusza Pana Juliusza Wątroby, zwieńczyły to spotkanie i wprowadziły tematycznie w święta Bożego Narodzenia.