Obchodzimy 101 rocznicę odzyskania niepodległości

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach zaborów znów stała się niezależnym państwem.

Radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju mogliśmy wyrazić poprzez uczestnictwo w akademii upamiętniającej 101 rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się występem szkolnego chóru pod dyrekcją Beaty Borowskiej. Kolejnym punktem programu był montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów z klasy 6 a i 6 c, którzy w krótkim programie artystycznym ,, W drodze do wolności” przedstawili tragiczne losy naszej ojczyzny, trudną drogę do odzyskania wolności oraz rozterki i uczucia walczących o niepodległość.