Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rudzicy

Laboratorium przyszłości - maj

Na zajęciach dodatkowych uczniowie klas 1-3 wykorzystując matę do kodowania oraz kolorowe kubki rozwijali strategiczne i kreatywne myślenie. Dzieci doskonaliły umiejętności współdziałania w grupie. 

Uczniowie klasy 3 c przygotowywali z pomocą kuchennego urządzenia wielofunkcyjnego pyszne koktajle owocowe.

W ramach zajęć lekcyjnych uczniowie klasy 1-3 poznawali i programowali Geniboty zgłębiając przy tym wiedzę matematyczną i ekologiczną.

 

 

Uczniowie klas 6 w ramach zajęć rozwijających kompetencje matematyczne podczas programowania Genibota utrwalali umiejętności zamiany jednostek pola i działań na liczbach całkowitych.

Uczniowie klas 5 wykorzystując Geniboty i aplikację w ramach koła robotyki przeprowadzili znany  quiz "Jaka to melodia?". Uczniowie kodowali roboty zgodnie z zapisem nutowym a reszta grupy musiała odgadnąć tytuł utworu.

Klasy starsze niezmiennie pracują w wirtualnym laboratorium Empiriusz, gdzie mimo niedociągnięć manualnych nic się nie niszczy, szkło się nie tłucze a odczynniki nigdy się nie kończą.

Klasa 8 na zajęciach dodatkowych odkrywała tajniki obwodów prądu elektrycznego. W pracach uczniów pojawiają się coraz to bardziej skomplikowane obwody.