Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rudzicy

Laboratoria przyszłości w grudniu

Grudniowe laboratoria obitowały w całe sepektrum ciekawych zajęć w dużej mierze mocno skoncetrowanych na zbiżających się świętach Bożego Narodzenia. 

Klasa 2b przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia wykonała ozdoby świąteczne wykorzystując długopisy 3D, a także korzystając z maty do kodowania ułożyła choinki na podstawie słownej instrukcji.

 

Uczniowie klasy 2a, w ramach rozwijania kompetencji matematycznych, uczestniczyli w zajęciach z zakresu kodowania. Podczas zajęć uczniowie pracowali w grupach na matach do kodowania z wykorzystaniem kolorowych kubków. Dzieci poprzez zabawę "Wędrująca kropka" oraz grę "Uwaga, parzy!" w atrakcyjny sposób zgłębiały tajniki kodowania oraz przyswajały strategie działania. Na kolejnych zajęciach uczniowie  mieli niecodzienną okazję do wykonania własnoręcznych ozdób choinkowych z użyciem długopisów Banach 3D. Po zapoznaniu się z budową i sposobem użytkowania długopisów dzieci z dużym entuzjazmem, a jednocześnie skupieniem przystąpiły do pracy. Samodzielnie dokonywały wyboru odpowiedniego szablonu oraz koloru filamentu. Efektem ich działań były oryginalne bombki, gwiazdki, dzwoneczki, aniołki, pajacyki, które zawisną na choinkach w domach uczestników zajęć.   

W ramach zajęć świetlicowych uczniowie wykonywali  ozdoby choinkowe z użyciem długopisów 3D. Świąteczne drzewko zostało ozdobione: gwiazdkami, serduszkami i aniołkami.

W szkolnej pracowni kreatywności słychać było cały grudzień warkot maszyn do szycia, z pod igły wychodziły cudne materiałowe choinki, które można było zakupić na szkolnym kiermaszu.

A w pracowni matematycznej rozbrzmiewały kolędy ... tak tak ....to nie pomyłka wybrzmiwały prosto z zaprogramowanych przez uczniów Genibotów. 


W klasie 6a zostały przeprowadzone lekcja pt. podstawowe obwody elektryczne. Zajęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród młodzieży. Wykorzystane  zostały instrukcje obwodów które znajdują się w zestawach. Praca była twórcza, szukano rozwiązań, grupowa praca uczniów była owocna, uczyła  samodzielnego myślenia. 

 W klasie 1 b odbyły się zajęcia na temat "Gdy za oknem szaro, buro i ponuro". Podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej uczniowie szukali sposobu, recepty na nudę. Na zajęciach wykorzystano książkę Anny Świć „ Obrazki w rymowankach ukryte” Kodowanie na dywanie, matę do kodowania, kolorowe kartoniki  oraz kolorowe klocki drewniane sześcienne. Uczniowie uważnie słuchali czytanej rymowanki a następnie układali kolorowe kartoniki zgodnie z usłyszanym tekstem. Ponadto konstruowali budowle z klocków sześciennych, tworzyli odbicia lustrzane pokazanych wzorów. Dzięki pomocom doskonaliły umiejętności określenia położenia przedmiotów na płaszczyźnie, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia oraz posługiwanie się pojęciami pion, poziom.