Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rudzicy

Alicja w Krainie Czarów - wyjazd mikołajkowy

Rozpoczął się jeden z najpiękniejszych okresów w roku- czas oczekiwania na Światło wydobywające się ze stajenki betlejemskiej. Adwentowe przygotowanie do świąt rozpoczynamy tradycją ukochaną przez wszystkie dzieci- mikołajkami. Z tej okazji samorząd uczniowski zorganizował  1 grudnia wyjazd klas 4-8 do BCK-u na spektakl „ Alicja w Krainie Czarów”, zrealizowany przez Teatr bez Granic.

Pani reżyser, Jadwiga Grudzińska, i aktorzy przedstawienia zaprosili nas na ponad godzinną wycieczkę do krainy, w której wszystko , co dziwne, kreatywne, inne, jest wyjątkowe. W tym kolorowym świecie każdy czuje się kochany i akceptowany.  Nie musi udawać, wbijając się w garnitur konwenansu czy zasad, by czuć się dobrze tu i teraz.

W śnie Alicji, głównej bohaterki przedstawienia, wszystko stanęło do góry nogami i dlatego jest takie wyjątkowe. Żółw opowiada szkolne historie , Królowa  Kier gra w krykieta i systematycznie „ ścina” podwładnym głowę. Marcowy Zając biega bez sensu , a Papuga, w francuskim stylu, wszystkim dokazuje. Na dodatek  mieszkańcy Krainy Czarów obawiają się inwazji majtek. Czego chcieć więcej, by uciec od przyziemnych  i trudnych spraw codzienności?

Wszystkich, którzy czują się dziećmi i chcą nimi pozostać , zapraszamy do Krainy Czarów!!  O tym na pewno wiedział nasz wieszcz narodowy-  Adama Mickiewicz, który napisał;

                              „ Kraj lat dziecinnych, on zawsze zostanie

                                 Święty i czysty jak pierwsze kochanie”