Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rudzicy

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

W piątek 21 czerwca 2024 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Rudzicy odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Na początku wręczono nagrody uczniom, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem

Nie było to jednak typowe podsumowanie roku, ponieważ gość honorowy to Pani Alicja Radgowska, która po 20 latach godnego piastowania urzędu dyrektora szkoły postanowiła zrezygnować z tej zaszczytnej funkcji. Nie dziwi więc fakt , że na akademii pojawili się wyjątkowi goście- Wójt Gminy Jasienica-Pan Janusz Pierzyna, radni gminy, przedstawiciele Rady Rodziców.

 Po części oficjalnej  rozpoczął się spektakl pt „ Brzydkie kaczątko” przygotowany przez uczniów z koła teatralnego. Został on dedykowany przede wszystkim Pani Dyrektor i wszystkim zebranym widzom. Przedstawienie , w swej wymowie, traktowało o podróży, ale nietypowej, bo w głąb ludzkiego umysłu, gdzie prawda ewangeliczna: kochaj bliźniego swego jak siebie samego- staje się mottem głównego bohatera i przesłaniem dla uczniów, którzy stoją u progu wakacji.

Po spektaklu siódmoklasiści, podtrzymując tradycje szkolne, pożegnali ósmoklasistów wręczając im koszulki z logo szkoły. Podobną otrzymała Pani Alicja Radgowska z napisem: Dyrektor w latach 2004-2024.

Następnie rozpoczęła się część pełna wzruszeń, radości, uniesień i w końcu smutku, gdzie dziękowano Pani Dyrektor za 20 lat wspierania uczniów i nauczycieli w trudnym procesie edukacji. Wypowiedziano wiele dobrych i mądrych słów, które niewątpliwie wyrażały, jak wyjątkowym Dyrektorem Zespołu Szkolno - Przedszkolonego w Rudzicy była Pani Alicja Radgowska. Po hucznym odśpiewaniu „ Sto lat” do życzeń dołączył Wójt Gminy Jasienica i przedstawiciele Rady Rodziców. Nie mamy wątpliwości, że zakończenie roku 2023/2024 na długo pozostanie w naszych sercach, bo pamięć o dobrym człowieku nigdy się nie kończy.