Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rudzicy

My się zimy nie boimy :)

Za oknem prawdziwie zimowa aura.  Ponieważ nasze przedszkolaki uwielbiają zimę, uznały, że to doskonała pora na spacer, zabawy na śniegu i podziwianie natury.  Pierwsza zimowa przechadzka w okolicy przedszkola i zabawy na śniegu, miały na celu dotlenienie organizmu i przede wszystkim zwrócenie uwagi na piękno otaczającej nas przyrody w zimowej szacie

Pomimo czerwonych zmarzniętych nosków, humory dopisywały. Dzieci podziwiały świat spowity bielutkim i czystym śniegiem, spacerowały, dotykały śnieg, wydeptywały ślady na śniegu, tworząc różne wzory. Nie obyło się oczywiście bez lepienia bałwana oraz śnieżek, które podrzucaliśmy wysoko w górę. 

Mamy tylko nadzieję, że zimowa aura zagości u nas na dłużej i takich spacerów w tym sezonie będzie jeszcze sporo, a ich zwieńczeniem będzie nie jeden ulepiony bałwanek…!

 

  Warto wiedzieć: 

Każde wyjście na dwór to dla przedszkolaka  przygoda, podczas której traci dużo energii. Przedszkolaki powinny jak najczęściej wybierać się na spacer, nawet w mroźny dzień. Po powrocie ze spaceru dziecko z pewnością chętniej zje posiłek. Zabawy na śniegu to wielka frajda. Godzinna przechadzka pozwoli dziecięcym umysłom odpocząć, dzięki czemu wracając do przedszkola, łatwiej przyswoją nową wiedzę. Dodatkowo, jest to doskonała okazja na pooglądanie z bliska zimowej przyrody. 
Pamiętajmy jednak o zostawieniu dziecku w szatni, w przedszkolu odpowiedniego ubioru, aby nie zmarzło podczas takiego spaceru, a zabawa odbywała się w komfortowych warunkach. Ciepła czapka, szalik, rękawiczki, ocieplone buty oraz nieprzemakalna kurtka z dobrze działającym suwakiem lub innym zapięciem  to podstawa!