Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rudzicy

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. My również uczciliśmy „Misiowy” dzień. W piątek 24 listopada każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka - honorowego gościa, by zaprezentować go swoim kolegom i przede wszystkim, by bawić się z nim w rytm znanych piosenek o misiach.

Tradycyjnie jak co roku, z okazji Dnia Pluszowego Misia, nasze przedszkolaki udały się z wizytą do Gminnej Biblioteki w Rudzicy. Tam miały okazję zapoznać się z historią pluszowego misia, wysłuchać opowiadań o przygodach Misia Listonosza oraz zapoznać się z wieloma misiami występującymi w bajkach.
W tym dniu zabrzmiało wiele misiowych utworów, m.in. „Pluszowy miś”, „Jadą, jadą misie”, „Ty i ja misie dwa” . Każda grupa w swoim gronie organizowała obchody tego dnia. Były tańce z misiem, zabawy z chustą animacyjną z naszymi bohaterami, zabawa ruchowa przy znanej wszystkim piosence „ Stary niedźwiedź mocno śpi”, a także wykonywanie wspólnie z misiami różnorodnych zadań – ćwiczeń ruchowych, wycinanek, prac plastycznych, budowanie z klocków domków dla misiów. Każdej grupie towarzyszyły liczne atrakcje, a degustacja herbatników oblanych miodem oraz obejrzenie Złotowłosej i trzech misiów, przygód Kubusia Puchatka i Gumisiów, uwieńczyły obchody Dnia Pluszowego Misia.
To był niezwykły dzień.