Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rudzicy

IV edycja konkursu " Lepiej zapobiegać niż leczyć"

Wydział Zdrowia bielskiego starostwa już od kilku lat promuje właściwe nawyki żywieniowe oraz aktywność fizyczną młodego pokolenia. Zwraca też uwagę na problem uzależnień wśród dzieci.
   W tym roku odbyła się już IV edycja konkursu " Lepiej zapobiegać niż leczyć". Składał się on z 2 części. W etapie szkolnym młodzież pisała test dotyczący zdrowego trybu życia ( w naszej placówce przystąpiło do niego 9 uczniów klas 8). Do kolejnego- powiatowego- awansowało troje z nich.
  Uczestnicy musieli przygotować jadłospis dla nastolatka- mój zdrowy dzień. Trzeba przyznać, że nasi tegoroczni absolwenci spisali się na medal.
  Jak informują organizatorzy- na konkurs wpłynęło łącznie 130 prac z 31 szkół podstawowych z powiatu bielskiego. Komisja przyznała pierwsze 3 miejsca w każdej katagorii oraz 10 wyróżnień. Nagrodami były głównie sportowe akcesoria, ale także książki, słuchawki, czy zegrki.
  Uczennica klasy 8b- Kornelia Sojka- uzyskała tytuł laureta i zajęła I miejsce. Anastazji Szcząchor i Jeremiaszowi Gawlasowi przyznano natomiast wyróżnienia.
Serdecznie gratulujemy!