Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji zbliżającego się święta Edukacji Narodowej klasy VII c i VIII a, pod opieką pani Bożeny Małachowskiej i Edyty Sobczyk-Wiśniewskiej, przygotowały apel, który jednak ze względu na panującą sytuację przybrał nieco inną formę niż zazwyczaj- formę multimedialną.

Podczas humorystycznego występu dowiedzieliśmy się np. że statystyczny nauczyciel w Polsce:
- ma 45 lat
- jest kobietą,
- uczy wychowania fizycznego lub języka angielskiego
-j eździ 9 letnim Oplem
- lubi ozdoby z bursztynu...
Mało kto przypuszczał także, że najstarszy czynny zawodowo nauczyciel ma obecnie 89 lat (!)
W zdefiniowaniu kim tak naprawdę jest nauczyciel pomogły także przedszkolaki, które w okrutny sposób zdemaskowały stosowane przez nauczycieli metody jak wykorzystywanie do odrabiania lekcji!
Nie zabrakło też profesjonalnego dziennikarstwa bowiem udało połączyć się z studiem telewizyjnym, gdzie na wizji, w towarzystwie naszej reporterki, czekał gość specjalny- (nie)zwykły bohater- Pani Marzenka-nauczycielka! Przybliżyła ona tajniki codziennego belferskiego życia, oraz odniosła się do fenomenu zdalnego nauczania.
Podczas apelu ogłoszono także wyniki plebiscytu na „naj" nauczyciela oraz rozstrzygnięto konkurs na najciekawsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Na koniec uczniowie złożyli serdeczne życzenia swoim nauczycielom i wyrazili wdzięczność za cierpliwość i wytrwałość w niesieniu pomocy oraz wspieranie w zdobywaniu wiedzy.