Finał wojewódzkiego konkursu „Silesia Incognita”

4 września uczennice naszej szkoły Lilianna Banasiewicz i Weronika Świńczyk (opiekun Bożena Małachowska) wzięły udział w finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Silesia Incognita".

Dziewczyny znalazły się w grupie 30 najlepszych drużyn, z całego Śląska, a warto wspomnieć, że do pierwszego etapu zgłoszono blisko 100 zespołów. Jury doceniło ich film o Marii Wardasównie, który samodzielnie wyreżyserowały i zmontowały, bowiem uzyskały 2 wynik kwalifikacji 27,5/30 p.

Organizatorem konkursu było Muzeum Miejskie w Tychach oraz Szkoła Podstawowa nr 37 im. Kornela Makuszyńskiego, ponadto patronatem  honorowym imprezę objął europoseł Pan Łukasz Kohut, nad stroną merytoryczna czuwał  WOM w Katowicach. Finał rozgrywany był w bardzo nowoczesnych wnętrzach stadionu tyskiego a zadania, z którymi zmierzyli się uczestnicy do łatwych nie należały. Dziewczyny walczyły dzielnie, wykazując się rozległą wiedzą o regionie, udowadniając, że ten nasz Śląsk wcale nie jest taki nieznany!

Niestety nie udało się zdobyć pierwszego miejsca i wymarzonej nagrody jaką był wyjazd do Brukseli, niemniej dziewczyny pełne zapału zapowiadają iż nadal będą zgłębiać tajniki historii i kultury naszego regionu!

Gratulujemy!