Laboratorium przyszłości – marzec

Klasy ósme, szóste i czwarta miały możliwość doskonalenia swoich umiejętności w programowaniu. Pomagały im w tym roboty Dash, którym uczniowie kodowali trasę przejazdu.

Roboty pomagają też w zajęciach rewalidacyjnych w ćwiczeniach orientacji kierunków.

Na zajęciach dodatkowych z robotyki uczniowie wykorzystując matę do kodowania oraz kolorowe kubki rozwijali strategiczne i kreatywne myślenie. Dzieci doskonaliły umiejętność współdziałania w parach. Dzięki robotom edukacyjnym GeniBot rozwijali logiczne i algorytmiczne myślenie, rozwijali orientację przestrzenną oraz kreatywność i wyobraźnię.

Na zajęciach koła chemicznego nadal króluje Empiriusz – wirtualne laboratorium cieszy się nie gasnącym zainteresowaniem. A w pracowni kreatywności nadal słychać odgłosy maszyn do szycia - króliczki, kurki, gąski czekają na swoich właścicieli na kiermaszu.