Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rudzicy

Wycieczka klasy 8b i 8d do stolicy.

Dnia 1 czerwca o 6 rano uczniowie wraz z opiekunami ruszyli na podbój stolicy!

Już o godzine 11:00 spotkali się z przewodnikiem i kolejno zwiedzili: Zamek Królewski, Gnojną Górę – widok na prawobrzeżną Warszawę, Nowe Miasto, Plac Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza- zmianę warty, a wieczorem Muzeum Geologiczne - fascynujący świat minerałów, kryształów i skamieniałości, szkielety zwierząt z epoki lodowcowej: mamuta, nosorożca  i niedźwiedzia włochatego, a wszystko to w pięknych, wnętrzach gmachu z początku XX wieku.


Kolejnego dnia, zaraz po śniadaniu, udali się do Wilanowa, następnie na Powązkach Wojskowych zapalili znicze na grobie bohaterów lektury "Kamienie na szaniec ", aby potem na własne oczy zobaczyć Pawiak. Po obiedzie wjechali windami na 30 piętro- iglicę Pałacu Kultury i Nauki.
Trzeciego dnia, niezbyt chętnie opuszczali hotel Aramis, ale smutek związany z końcem wycieczki, wynagrodziła zabawa w Centrum Nauki Kopernik. Tego dnia uczniowie podziwiali również ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej
oraz zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego.
W godzinach wieczornych wrócili do Rudzicy.

Program został zrealizowany, pogoda była piękna, więc i wspomnienia wspólnie spędzonego czasu pozostaną z nimi na długo.