Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rudzicy

Biblioterapia- wyjazd klas 8b i 8d do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach- Dziedzicach.

Dnia 21 kwietnia 2022 uczniowie klas 8- w ramach innowacji pedagogicznej - wzięli udział w lekcji bibliotecznej "Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli.”

Biblioteka czechowicka to przestrzeń, w której nauka i zabawa pozwalają rozwijać wiedzę. Jest źródłem informacji, animacji życia kulturalnego i promocji książki w mieście oraz całym regionie.
Oferuje następujące zbiory:

–materiały drukowane (literatura piękna, popularno-naukowa, dokumenty życia społecznego)
–materiały audiowizualne („książka mówiona” na kasetach magnetofonowych oraz nośnikach CD, filmy na płytach DVD oraz muzyka na płytach CD)
–czasopisma.

Po wyrobieniu karty bibliotecznej- młodzież chętnie skorzystała z tej możliwości- indywidualnie lub w grupach uczniowie wyszukiwali wiadomości na temat lektur obowiązkowych: " Pana Tadeusza ", "Balladyny" oraz "Quo vadis ".

Korzystając z wypożyczonych materiałów przygotują bowiem 6 lapbooków- form kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat, bardzo pomocnych w trakcie powtórki przed egzaminem. Efektami swojej pracy podzielą się z rówieśnikami, przygotowując wystawę na szkolnym korytarzu.

Po tym pełnym nowych doświadczeń dniu chyba każdy uczestnik wyprawy zgodzi się ze słowami A. Jonesa: "Biblioteka ma w sobie coś magicznego. Jest niczym portal do wielu różnych światów...".