Spotkanie ze świętymi

29 października, tuż przed Uroczystością Wszystkich Świętych na lekcjach religii w klasach I i II odbyło się spotkanie ze świętymi.

Uczniowie mieli za zadanie przynieść atrybut, czyli przedmiot o charakterze symbolicznym, ściśle związany ze swoim ulubionym świętym lub przebrać się za wybranego świętego. Dzieci z pomocą rodziców wspaniale przygotowały się do tego spotkania i z wielką radością przedstawiały wybrane przez siebie postacie świętych.

Na spotkanie przybyło wielu świętych i błogosławionych: Najświętsza Maryja Panna, św. Józef, św. Bernadeta Soubirous, bł. Franciszek i Hiacynta Marto oraz ich kuzynka Łucja, św. Jan Paweł II, św. Brat Albert Chmielowski, święci Apostołowie Filip, Piotr, Tomasz, Bartłomiej, św. Zofia, św. Faustyna, św. Joanna D'arc a nawet Archanioł Gabriel i Michał i wielu innych...

Wspólnie z dziećmi wzywaliśmy wstawiennictwa naszych niebieskich orędowników i uświadamialiśmy sobie, że każdy z nas jest zaproszony do świętości.