Wycieczka klas czwartych do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie.

15 czerwca klasy czwarte wyruszyły z Rudzicy do Krasiejowa, miejscowości położonej zaledwie 120 km od Wrocławia (kierunek Opole), aby wzbogacić swoją wiedzę z zakresu paleontologii.

Na terenie JuraParku Krasiejów znajdują się  czynne wykopaliska, które można odwiedzić. W miękkich iłach krasiejowskich sprzed 230 milionów lat zachowały się nagromadzone w wodnych osadach tysiące kości niezwykłych zwierząt, żyjących zarówno w środowisku wodnym jak i lądowym. Najbardziej znanymi krasiejowskimi skamieniałościami są liczne elementy kostne należące do bardzo blisko spokrewnionego z dinozaurami – silezaura. Największe modele dinozaurów w Krasiejowie mają nawet 60 metrów długości.

Atrakcje JuraParku w Krasiejowie to: ścieżka z dinozaurami, Tunel Czasu, Pawilon Paleontologiczny, Prehistoryczne Oceanarium, Park Rozrywki oraz multimedialne muzeum Park Nauki i Ewolucji Człowieka. Czworoklasiści skorzystali z wszytkich i byli zachwyceni.