Z wizytą w salonie fryzjerskim

Mimo, iż na temat pracy fryzjera, narzędzi i sprzętów potrzebnych do wykonywania tego zawodu, każdy z przedszkolaków  może powiedzieć kilka słów i nie stanowi to dla nich żadnego problemu, wizyta w salonie fryzjerskim okazała się wcale nienudną wycieczką.

Celem wizyty było poznanie zawodu fryzjera w ramach zajęć o tematyce związanej z poznawaniem róznych zawodów. Chętne dzieci zostały uczesane – pani fryzjerka wyczarowały na włosach dzieci cuda! U dziewczynek dominowały loki i karbowane włosy, natomiast u chłopców irokezy.

Chociaż zakład  fryzjerski był miejscem już znanym przez dzieci, bo przecież chodzą tam często ich mamy, babcie, ciocie, czy też one same, nasza wycieczka dostarczyła przedszkolakom wiele radości - co ważne - nie tylko dziewczynkom, ale również chłopcom.

Dziękujemy Pani Renacie, właścicielce salonu, przede wszystkim za zaproszenie, ciepłe przyjęcie, ogromne zaangażowanie oraz słodki poczęstunek. Była to dla nas niezapomniana, wspaniała przygoda i jednocześnie ciekawa lekcja, która nie musiała odbyć się w sali przedszkola :)