Dzień Kropki

Obok tego święta nie można przejść obojętnie - Międzynarodowy Dzień Kropki, to święto kreatywności, odwagi i zabawy. To szczególny dzień, w obchody którego wprowadza treść książki "The Dot" Petera Reynoldsa przedstawiającego historię małej, nieśmiałej dziewczynki Vashti , która właśnie dzięki kropce -odnalazła swoją wyjątkowość.

Dzień Kropki obchodzony w naszej szkole po raz pierwszy miał na celu pobudzenie kreatywności, pomysłowości uczniów, zachęcić ich do tworzenia i uwierzenia we własne możliwości.

Motyw kropki był obecny w różnych działaniach. Były gry matematyczne, kodowanie, rysowanie Kropersa, rozmowy o talentach, wspólne oglądanie angielskiej animacji o Vashti, na podstawie, której powstało wiele prac plastycznych. Kropki obecne były wszędzie, zarówno na twarzach, ubraniach i ścianach szkoły.