Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

1 września, po dwumiesięcznej przerwie, opaleni, wypoczęci i zrelaksowani uczniowie naszej szkoły  rozpoczęli nowy rok szkolny. Kolejny rok nauki i ciężkiej pracy podczas zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń. Kolejny rok poznawania otaczającego nas świata, rozwijania zainteresowań, poszukiwania dalszej drogi rozwoju.

Wcześnie rano w szkole pojawili się uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami, by zgodnie ze szkolną tradycją rozpocząć nowy rok nauki od pasowania na ucznia. Najmłodszych przywitała gorąco pani dyrektor Alicja Radgowska i życzyła im, aby szkoła była dla nich drugim domem, w którym będą mogli rozwijać swoje pasje, swoje talenty i budować mądry i dobry świat. Do życzeń pani dyrektor dołączyli uczniowie klasy 5 b i c, którzy przygotowali program artystyczny. Młodzi aktorzy w kilku ilustrowanych muzyką scenkach pokazali, jaka powinna być szkoła, by chciało się w niej uczyć. Wspólnymi siłami z kartonowych pudełek postawili na scenie budowlę symbolizującą szkołę, która wciela w życie takie wartości jak dobro, wiedza, prawda, którym towarzyszy pasja, zaangażowanie, odpowiedzialność, humor, radość i entuzjazm.

Po przedstawieniu pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani przez panią dyrektor na uczniów i tym samym  oficjalnie przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Na zakończenie ceremonii uczestnicy otrzymali dyplomy, rogi obfitości wypełnione słodyczami i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

Starsi  uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny o godz. 9.00  Mszą Świętą, a potem przywitali go w murach szkoły wspólnie z dyrekcją, zaproszonymi gośćmi i nauczycielami. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu, wysłuchaniu życzeń złożonych przez panią dyrektor uczniowie klasy 5 b i c jeszcze raz zaprezentowali przygotowany przez siebie program artystyczny.

Pierwszakom i całej społeczności uczniowskiej życzymy dobrego, spokojnego roku szkolnego.