40 rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego

3 grudnia 2021 r. obchodziliśmy 40. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Ogłoszony niezgodnie z konstytucją stan nadzwyczajny, zaowocował internowaniem ponad 10 tysięcy działaczy opozycji antykomunistycznej, tysiące kolejnych było inwigilowanych i zastraszanych. Blisko 100 osób straciło życie. W celu upamiętnienia ofiar tych tragicznych wydarzeń, przypomnienia osób, które nie zważając na konsekwencje, gotowe były walczyć o odzyskanie prawdziwej niepodległości, odrodzenie wolnej Polski oraz przybliżenia młodzieży tej jakże ważnej karty naszej narodowej historii w naszej szkole przygotowana została wystawa tematyczna: „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13.12.1981 – Pamiętamy!”.

Ponadto zorganizowano dwuetapowy konkurs. Etap pierwszy w formie testu został przeprowadzony w klasach na lekcjach wychowawczych i mogli, na zasadzie dobrowolności, przystąpić do niego wszyscy uczniowie klas 4-8. Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 35 osób o najwyższym wyniku punktowym. Poziom wiedzy młodzieży był bardzo wysoki jednak ostatecznie uało się wyłonić zwyciężców. Najlepsi z najlepszych okazali się:

w kategorii klasy 4-6:

I miejsce: Miłosz Holisz